Mity na temat kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne z roku na rok stają się coraz popularniejsze, coraz więcej osób sięga po naturalne zamienniki kremów, perfum czy maseczek, a wszystko po to aby dbać o własne zdrowie i naturalne środowisko, które nas otacza. Społeczeństwo stało się świadome, dlatego tak chętnie sięga po to co naturalne, dbając przy tym o swoje zdrowie i naturalnie wpływając na poprawę swojej urody. Kosmetyki naturalne, mimo że są coraz bardziej znane i lubiane, nadal mają swoich przeciwników, w związku z czym wśród społeczeństwa krąży wiele mitów na ich temat.

Możemy obserwować znaczny wzrost produkcji i rozwój rynku kosmetyków naturalnych, dzieje się tak, ponieważ wciąż rośnie zainteresowanie tą branżą kosmetyczną. Już teraz możemy zaobserwować powstawanie społeczności, szczególnie w Internecie, która deklaruje że korzysta wyłącznie z kosmetyków naturalnego pochodzenia. Większość osób jednak sięga po naturalne kosmetyki i jeżeli jakiś produkt przypadnie im do gustu, zaczyna z niego stale korzystać, nie wykluczając jednak zastosowania także kosmetyków syntetycznych.

Zbiór mitów na temat kosmetyków naturalnych

Zastanówmy się, które z mitów na temat kosmetyków naturalnych są najpopularniejsze? Czy to prawda, że ekologiczne kosmetyki nie są tak skuteczne jak ich syntetyczne odpowiedniki? Czy kosmetyki naturalne na pewno mają dobry skład? Czy stosując ekologiczne kosmetyki nie dostaniemy żadnego uczulenia? Warto zapoznać się z mitami, jakie krążą po forach internetowych i wyciągnąć własne wnioski.

Mit I – mniejsza skuteczność kosmetyków naturalnych

Jednym z najważniejszych mitów, jaki dla niektórych stał się niemalże faktem, jest stwierdzenie, że kosmetyki naturalne nie są tak skuteczne, jak te posiadające skomplikowany skład chemiczny. Jest to oczywiście nieprawdą, albowiem o tym czy dany kosmetyk jest skuteczny czy też nie, decyduje jego skład i nie ma większego znaczenia czy dany kosmetyk jest wyprodukowany wyłącznie z naturalnych składników czy ma w swoim składzie także komponenty syntetyczne. Jeżeli kosmetyk jest dobrze zrobiony, a w jego składzie znajdują się odpowiednio zestawione składniki naturalne, może on być jak najbardziej skuteczny, nie jednokrotnie skuteczniejszy od kosmetyku sztucznie wytworzonego. Naturalne kosmetyki działają w dłuższej perspektywie czasu, jeżeli poszukujemy efektu „wow” w kilka minut, faktycznie lepiej sięgnąć po kosmetyki sztucznie wytwarzane.

Mit II – kosmetyki naturalne nie wywołują uczuleń

Jeżeli będziemy stosować tylko naturalne kosmetyki, na pewno nie będziemy narażeni na żadne uczulenia. Jest to niestety nieprawda, ponieważ każdy z nas ma inną cerę i inaczej może reagować na szczegółowy skład kosmetyków. Tutaj nie ważne czy jest to kosmetyk naturalny czy sztuczny, istotny jest skład danego produktu. Znając swoje ciało, rodzaj cery i mając świadomość alergii na niektóre składniki, powinniśmy wykluczyć je ze składu kosmetyków aby zapobiec jakimkolwiek uczuleniom. Naturalne składniki takie jak aloes, rumianek czy nagietek mogą uczulać w mniejszym bądź większym stopniu. Dlatego każdy powinien znać swoją cerę i wiedzieć jakiego rodzaju kosmetyków powinien się wystrzegać.

Mit III – ekologiczne kosmetyki są kilku składnikowe

To nieprawda, że ekologiczne kosmetyki mają tylko kilka składników. Tak samo nieprawdą jest że doskonałej jakości syntetyki mają krótką listę produktów, z których zostały zrobione. Jakość kosmetyku poznawana jest nie po ilości składników, a ich jakości. Czasami lista składników może być naprawdę długa, ale dzięki idealnemu ich połączeniu kosmetyk spełnia swoją funkcję i jest wyjątkowo skuteczny w zastosowaniu.

Mit IV – skład kosmetyków naturalnych jest zawsze dobry

Tutaj także musimy obalić mit, który twierdzi że wszystkie kosmetyki naturalne mają właściwy skład. Czasami także kosmetyki naturalne są źle zrobione bądź zestawione ze złych składników. Pewność daje nam certyfikat, a nie sam skład produktu, dlatego wybierając kosmetyki naturalne, sprawdźmy czy posiadają one certyfikat jakości i czy są dopuszczone do sprzedaży przez Unię Europejską.

Dodaj komentarz